Szoláriumozás

Szoláriumozás a kezdetek

A szolárium feltalálása Friedrich Wolf német tudós nevéhez fűződik. A legelső szoláriumokban használt UV lámpa a véletlen műve. 1970-ben a tudós azt vizsgálta, hogy a mesterséges úton előállított UV fény milyen hatással van az atléták teljesítményére. A vizsgálatok során felfigyelt arra, hogy a sportolók lebarnultak.

Ennek a megfigyelésnek köszönhetően megalkotta az első szolárium gépet. Ez a találmánya hamar híressé tette 1978-ban az Egyesült Államokban is bemutatták.

Bár az első gép lényegét tekintve nagyon hasonló a maiakhoz, a technika azóta nagyon sokat fejlődött. A szoláriumcsövek és természetesen a készülékek is azóta már sokkal kifinomultabbak és hatékonyabbak.

Manapság már minden igényünket kielégítik a szolárium gépek. Azóta már van álló szolárium is, hogy mindenki a számára legmegfelelőbb módon tudjon barnulni. Mindamellett, hogy kényelmesen és szépen tudunk barnulni nagy hangsúlyt fektetnek a szolárium gép gyártók, hogy tökéletesen tudjanak relaxálni a pihenni és barnulni vágyó emberek.

Barnulási tippek a Chocolate Browon csokiszoláriumokhoz!

Mindenki szeretne egyenletesen és szépen barnulni. Megpróbálunk hozzá egy kis útmutatót adni!

Az első és legfontosabb a mértékletesség. Nem szabad túlzásba vinni a szoláriumozást még csokicsöves szolárium esetén sem. Ez általában az élet minden területén igaz.

Milyen a bőrtípusunk

Fontos, hogy ismerjük saját bőrtípusunkat. Tudnunk kell, hogyan reagálunk az UV fényre gondolva itt a természetes napfényre és a szolárium mesterséges fényére is. Menyire szoktunk könnyen lebarnulni esetleg hajlamos-e bőrünk arra, hogy könnyen leégjen. Valamint fontos odafigyelni anyajegyeinkre is. A kiemelkedő nagyobb anyajegyeket ajánlatos szoláriumozáskor és napozáskor egyaránt UV védő krémmel bekenni.

Fokozatosan emeljük a szoláriumozás időtartalmát. Szoktassuk bőrünket a szoláriumhoz. Először rövidebb ideig szolizzunk ez kb. 3-6 perces időtartamot jelent, majd később mikor a bőrünk már barnább árnyalatú emelhetjük a szolizási időt kis lépésekben.

Érdemes védőszemüveget használni!

Mindenféle UV fénytől érdemes szemünket megóvni. A kutatások szerint a természetes UV fény ellen is érdemes napszemüveggel védekezni. A szoláriumban használatos védőszemüvegek úgy vannak kialakítva, hogy attól az arcunk tökéletesen le tud barnulni nem marad nyoma.

Folyadék pótlás

Az emberi test kb. 75%-ban vizet tartalmaz. Szoláriumozás közben testünk folyadékot veszít, amit pótolni kell. Kevés folyadék bevitel hozzájárul bőrünk rugalmasságának elveszítéséhez.

Szolárium kozmetikumok

Ezeket a termékeket kifejezetten arra fejlesztették ki, hogy megóvják bőrünket szoláriumozás közben. Kb. 30-40% barnulhatunk hatékonyabban, ha szolárium kozmetikumokat használunk. A szolárium kozmetikumok nem csak a barnulást segítik elő, hanem megvédenek az UV sugárzás nem kívánatos hatásaitól. A kozmetikumok használata segít megelőzni a ráncok kialakulását. Feltölti a szoláriumozás közben kiszáradt bőrt folyadékkal hidratálja azt. FONTOS bőrradíros kezelés után nem ajánlatos a szoláriumozás. A bőr olyankor könnyebben leéghet. Jó tanács ne viselj sminket szoláriumozás közben két okból sem. Ezek a sminkek legtöbbször tartalmaznak UV szűrőt így nem fogsz tudni lebarnulni. A másik az, hogy a szoláriumozás közben kitágult pólusokba könnyen beszívódnak ezek az anyagok elkoszolják a bőrünket.